Skocz do zawartości
Kartek

3 x Royal AK Feminised FP od RQS pod TS 1000

Rekomendowane odpowiedzi

podpieram się tym 

Nebula’s Bud-Based Defoliation Technique (Quick Summary)

So basically, my (personal) cannabis defoliation technique could be summed up like this:

Vegetative Stage

  • Plant Training – Train plant(s) to grow into a generally flat and wide shape, so they fill your grow space like a table. This makes it so you have multiple colas located at the top of the plant and close to the light. Or choose a Sea of Green setup (growing many small plants) and skip the training!
  • Defoliate the middle and bottom of your plant(s) whenever you can’t see light coming through them. When the middle is completely dark it means the plant is too bushy!

Right Before Switch to 12/12

  • Do this step when plant is about half the final desired height (since it will about double in size after the switch to 12/12)
  • Lollipop the plant (completely strip the lowest leaves on the plant that will never get light, leaving the bud sites intact)
  • Remove big fan leaves on the upper part of the plant (making sure not to damage bud sites) until plant is not leafy. If you can easily see your plant’s stems it’s a good time to stop.

Week 3 After Switch to 12/12

  • One Last Defoliation at Flowering Week 3 – Now that you’re three weeks into the flowering stage, do another major removal of just about all the fan leaves. Make sure to especially take any big leaves with long stems, or leaves that are covering bud sites! Again, avoid removing or damaging any developing buds!

After Week 3, I only defoliate huge fan leaves that can’t be tucked away. Otherwise I just wait until harvest and reap the rewards!

Defoliation is a technique, but it is also an art! The above instructions should get you started but cannabis plants are like big bonsai trees and you’ll eventually learn how to defoliate without hesitation. It’s fun to try to alter the growth patterns of cannabis plants and I encourage you to experiment with your own plants and develop your own particular defoliation style and rhythm!

 

polecam Nebule https://www.growweedeasy.com/nebulas-flowering-stage-defoliation-tutorial

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upek 

Dzień 47, pomału sobie streczują. Tej po prawo muszę robić słabszy sok troszeczkę za bardzo azotem nabita. 

 

IMG_20220916_065457.jpg

IMG_20220916_065305.jpg

large.433613632_IMG_20220916_0653461.jpg

 

Lampa ustawiona na 110W ( z 140W dostępnych) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 dni równiutko 7tyg wszystkie pokazały wyraźnie płeć, zaczynam liczyć kwitnienie.  Transition zajął tydzień,+-1dzien tak jak oczekiwałem. 

Odstawiam na chwile B52,

Natomiast daje 50% dawki

Tripart m/g/b

Rhino skin

Bud candy

Sensizym

 i 100% dawki

Tarantula

 Piranha

Voodo jujce

Daje jej 2/3tyg na streczing i wtedy solidne defo i l-poping. 

 

 

 

 

IMG_20220918_051536.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry

Dzień 

55  ( 42weg 7flip/ 6flo )

lampa 110w z 140

wilgotność & temp

50%/25.5C w dzień 

62%/20C w nocy

rzarcie 

25% Micro

50% Grow / Bloom 

100% Tarantula / Piranha / Voodoo Jujce / Rhino Skin / Bud Candy 

75% Big Bud  

( lewa i środek po litrze papu, prawa 0.5 + 0.5 czyste h2o) 

 

IMG_20220923_233017.jpg

IMG_20220923_233036.jpg

large.IMG_20220923_233004.jpg.558662af23

podsypałem trochę ziemi, bo wyrzarły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kartek nie zebym sie czepial ale piszemy żarcie 😛 wybacz 😛 mam taka przypadlosc 😆

Ladny trening wyszedl. Czysto i schludnie. Konkretos. Te dwie siatki to zbedne.. jedna by starczyla ale nikt Ci nie broni 🙂

Te maselko to doprowadziles do wrzenia? Sam nie robilem jeszcze produktow z THC ale czytalem zeby bylo 80° i zeby nie doprowadzac do gotowania bo sie degraduje THC niby..

ciekawe ile w tym prawdy 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pisze te posty to zawsze ledwo na oczy widze wybacz @Mr.Green xdxd

Nie wolno zagotować bo faktycznie zabijesz większość dobroci, będzie klepać ale słabo. Ja tak" bulgam jak rosół" aby nie zagotować. Na płycie indukcyjnej z 9 stopniowej skali na "trójce" gotuje 4 do 6 godzin. I oczywiście nie bezpośrednio !  W garnku jest wiecej wody niz masła i pilnuje poziomu,  dolewam, jak odparuje, używam RO bo garnek po takiej akcji myje w 10 sec a nie 5 min xd. 

A siatki, prawda prawda ale mi się tak wygodnie planuje uprawę, nie lubie palikować bo się boje że korzeń uszkodzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kartek spoko luz jak sie nie czepiam 🙂 tylko nie umiem sie powstrzymac zeby sie nie odezwac hehe 😛 wybacz 🙂

Ja czytalem ze najlepiej 8h podgrzewac do 80° i wtedy niby najwiecej mocy wyciaga. Pytam ogolnie bo jutro wracam z urlopu i mam zamiar zapodac maselko 🙂

Niby sie dolewa iled tam wody i powoli musi odparowac prawie cala 😛

warto popytac zeby nabyc doswiadczenia 😛 przed sama produkcja 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to nie zpieprzyć dekarboksylacji, ja robie dekarbo w piekarniku na 100C/105C  a staf zmielony młynkiem ( na granulki nie na pył ) w słoiku z nałożoną ale nie zakreconą na szczelnie nakrętką, co 15/20 min wyciagam sloik i wstrząsam nim aby sie równomiernie uprażyło,( słoik leży na kilku papierowych recznikach nie bezposrednio na kratce) no i po godzinie z reguły piękny zarumieniony stafik jest gotowy do użycia. Masz większą kontrolę niż bezpośrednio na blaszce. @Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...