Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W.g mnie te przypalone liście to brak Ca lub Mg lub obu naraz.

Teraz, ZielonyTabaluga napisał:

@Lasir Ale co dokładnie? 

Pokaż jak pogiąłeś rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Po dodaniu planontu K + biohumus pomidory/papryka. Przestało rdzewieć, nic więcej nie wyszło, reszta plam które już była po prostu doszła do koloru żółtego. Jednakże, same koncoweczki liści stały się jasno zielone. Co tym razem? Ph ziemi 6, z dendencja do 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga następne podlanie czystą wodą i się ogarnie.

Jak możesz to używaj odstanej wody kranowej, bo gdzieś mi się przewinęło że używasz deszczówki chyba.

Może to przez nią wypłukało magnez i wapń, do tego zazwyczaj jest dosyć kwaśna ~6ph i pozbawiona jakichkolwiek soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Tak, używałem deszczówki, pokazywała mi 7.2ph. Wczoraj już na przepłukanie jej i podanie plantonu i bioh użyłem kranowej. Z biohummusem spadło na 6.8ph dodałem kilka kropli octu na 6.3

No i tak jak mówiłeś, najniższe liście chcą odpaść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, ZielonyTabaluga napisał:

@Lasir 2 razy już dzisiaj mówiłem, że one nie były nawozone... Raz użyłem planontu k, dawno, dawno temu. IMG_20220915_203115.thumb.jpg.f7969ac75bec63d19a2154ad71a965a6.jpg

IMG_20220915_203131.jpg

@Udyrna drugim zdjęciu, zauważyłem, że od tego liścia, na końcu łodygi też jest taki brąz... 

Miałem na myśli, że mają niedobór Ca lub Mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dzisiaj sprawdziłem. 

Dzisiaj jest jest jej szósty tydzień. Po 8tyg miał kombajn wbijać na rewir, a ona jeszcze żadnego kwiatu nie puściła... Za długo światło? Ma to w ogóle jakikolwiek wpływ na auto? :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...