Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@ZielonyTabaluga  Możliwe, ph wody może podskoczyć, bo wiele zależy od składu wody i procesów, jakie w niej zachodzą, a skok z 7.5 na 7.8 to i tak mały skok. Sprawdź, jakie ma ph ta woda z rzeki, jak dobre to możesz lać, skoro wiesz, że nie ma w sobie dodatku ścieku.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Dzień4 

Banany przesadzone według zaleceń, fakt faktem, w tamtych "doniczkach" korzenie już szły na boki, przy przesadzaniu niby żadnego nie uszkodziłem, poszło mi to w miarę sprawnie - nie wiedziałem, że tak umiem. Aktualnie zostały w skrzyni tylko trzy, pozostałe dwie, na rzecz tych większych, poszły na spacer na parapet. Donice aktualne : 1.1l, zasypane świeżą ziemią (z odrobiną starej która została), podlane w końcu 6.1ph, producent ziemi aktualnej zaleca 5.7-6.5ph. Wody poszło mi jakieś 450-500ml, do końca nie przelałem, ale jak wbiłem palucha, to prawie do końca jest wilgotno. 

IMG_20220902_102743.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesadzeniu i podniesieniu może 3-5cm wyżej kwiatów, liście się wyprostowały nie są już "lekko zwisające" obniżyć, czy zostawić i obserwować czy nie będą się piąć w górę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś im brakuje? Coś mi dać, coś zabrać? Może fryzjer albo jakieś duszonko?😂 Właśnie wybija im 4 dzień wyjścia zza światów. Są ok? Strasznie się nimi przejmuje... 

IMG_20220902_135316.jpg

IMG_20220902_135321.jpg

IMG_20220902_135325.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ZielonyTabaluga napisał:

#Dzień4 

Banany przesadzone według zaleceń, fakt faktem, w tamtych "doniczkach" korzenie już szły na boki, przy przesadzaniu niby żadnego nie uszkodziłem, poszło mi to w miarę sprawnie - nie wiedziałem, że tak umiem. Aktualnie zostały w skrzyni tylko trzy, pozostałe dwie, na rzecz tych większych, poszły na spacer na parapet. Donice aktualne : 1.1l, zasypane świeżą ziemią (z odrobiną starej która została), podlane w końcu 6.1ph, producent ziemi aktualnej zaleca 5.7-6.5ph. Wody poszło mi jakieś 450-500ml, do końca nie przelałem, ale jak wbiłem palucha, to prawie do końca jest wilgotno. 

IMG_20220902_102743.jpg

To jest nierealne.Ty serio 3 rośliny w komputerze chcesz poprowadzić?czy czegoś nie doczytałem?

Wszystkie zdrowe.Będzie ich szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir Hejo, pisałem wcześniej, że pc box jest tylko inkubatorem, dzisiaj zacząłem robić szafę trochę większą dla nich. Ja się na tym nie znam, robię to drugi raz, wszystko co do tej pory jest to zasługa kolegów z forum. Kierują mnie od pierwszego dnia i mam nadzieję, że razem z nimi to zapale. Szkoda, nie szkoda, przypadek jakich tysiąc. Uczę się, zdaje sobie sprawę, że gówno z tego wiem i jest to dopiero początek. Chciałbym poprowadzić relacje z każdego dnia, może akurat ktoś nauczy się na mnie i na moich błędach i pytaniach. To jest kolejne wyzwanie w moim życiu, jeśli się nie uda - trudno, może innym razem gdy będę już mądrzejszy. Każda rada, nawet głupia jest dla mnie ważna, traktuje tą roślinę jako nie swój wychów, ale wszystkich którzy mi pomagają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga A dlaczego ma się nie udać ?. Jeszcze jedna uwaga odnośnie światła, światło nie może być zbyt mocne i za nisko bo zacznie się robić "sałata". Światło ma być ODPOWIEDNIE.

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem ze nic z tego nie będzie , i nie jest to kwestia tego że sadzisz w obudowie po PC .. 

Jesteś zbyt nachalny , nadopiekuńczy,  chcesz za dobrze , to mega zły nawyk .. 

Rośliny potrzebują czasu , spokoju,  nie ciągłego dogladania ..  cierpliowsci 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spal im liści tymi ledami. Bo u takich małych sadzonek, to będzie kaplica. A ledy poprzez skupienie potrafią wypalić chlorofil. 

O wiele lepsze byłyby małe CFL'ki typu Philips Tornado. Tym bardziej, że będziesz je przenosił do większego boxa.

AK47 to dobry szczep. Ale z sativ, to LSD XL ją miażdży pod względem psychodeli. Wiadomo, co kto lubi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TROUBLEMAKER Chłopak się stara i chce dobrze....

@Aron Takimi ledami na tej wysokości raczej nie spali... za mało mocy.

@ZielonyTabaluga Oddal czubki sadzonek od ledów są nieco za blisko światła tak żeby było 20 cm pomiędzy IMO....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Dzień 6.

Magda, Zosia i Judyta mają już 6 dni, z dnia na dzień są coraz większe. Ich kolor jest wyraziście zielony, podlewane były przedwczoraj w południe, dzisiaj na spanko zostaną podlane ponownie. Zaglądam w sumie do nich 2 razy dziennie, rano i wieczorem, aby je zmoczyć, tak samo jak i ścianki boxa. Ich odległość to ok 15cm od ledow, zostawiłem je wcześniej na ok 25cm - 8h i zauważyłem, że dość mocno szły w górę. Jutro obniżę ich o 1.5cm. Pytanie zasadnicze. @Udyr@Udyr. @Tester@Tester dać im delikatną dawkę plankton k? Inni również mogą się wypowiadać, jestem otwarty na pełną krytykę.

IMG_20220904_202539.jpg

IMG_20220904_202533.jpg

IMG_20220904_202529.jpg

Edytowane przez ZielonyTabaluga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...