Skocz do zawartości
Gorylmiodu

Ciekawy sposób na temperaturę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam szopę do niego dam karton długość 2m szerokość 60m i wysokość 60 m i zrobię w nim dziury i dam wentylator wtłaczający powietrze i wytłaczający powietrze problem tkwi w tym że szopa jest nie ogrzewana (ale jest ocieplona) a w październiku jest dość zimno dlatego wymyśliłem że przed wentylatorem wtłaczającym postawie kilka zniczy przez to wilgotność powinna się zmniejszyć i powinno być trochę cieplej w kartonie czy ten głupi pomysł ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł ze zniczami jest idiotyczny, ale cała reszta OK 😉 suszyć ba upartego możesz nawet w ujemnej temperaturze jak zadbasz o dobrą wentylacje

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy w październiku wilgotność w szopie to nie będzie około 70 albo 80 % Nie znam się to się pytam czy wentylator wtłaczający i  wyciągowy wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świecami tylko zasmrodzisz sobie towar, a wilgotność pewne wręcz wzrośnie; nie mówiąc już o zagrożeniu pożarem

albo jakiś ogrzewacz kanałowy, albo osuszacz... albo daj na mszę aby się szybko zimno zrobiło (i tak pewne się stanie mając na uwadze gorące lato i kryzys energetyczny) 😉

jak masz wilgotność nawet 65-70% da się wysuszyć zielsko przy dobrej wentylacji

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Gorylmiodu napisał:

Czy zamiast wentylatora mieszającego mogę dać zwykły?

Spraw sobie taką suszarkę i po kłopocie.

 

DUZA-XL-SUSZARKA-GRZYBOW-ZIOL-OWOCOW-WARZYW-9SIT.jpg

Edytowane przez AmberYbarra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gorylmiodu zawsze możesz dać do środka jakiś mały pochłaniacz wilgoci, ten pojemniczek z wkładem.

Dodatkowo to będzie karton, który też będzie zabierał trochę wilgoci, nawiew i wyciąg zrobią swoje, tylko daj wlot na dole np z prawej a wylot po przekątnej z drugiej strony

Lepsza cyrkulacja powietrzaA im dłuższe suszenie tym lepiej przecież

Ty jak byś miał 70/80 a optymalnie jest przy wilgotności 65 to z tym sposobem na pewno ci spadnie wilgotność do odpowiedniej

Zrób sobie otwierany ten karton i wietrz go otwierając, jak ziółko w słoiku w celu odparowania 😊

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...