Jump to content

Amnumnate

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Amnumnate last won the day on July 21

Amnumnate had the most liked content!

Community Reputation

9 Neutral

About Amnumnate

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

102 profile views
 1. Paliłem na środku mostu Karola w Pradze z kumplem i dwiema dopiero poznanymi Rosjankami. Ludzie raczej nie mieli z tym problemu. Po około godzinie spotkaliśmy cyganów ze Słowacji, którzy wracali do kraju i chcieli pozbyć się (tak na oko 15g) za 1000 koron. Zawsze chętnie wracam do Pragi. Polecam wszystkim.
 2. @Tester Jak to napisałeś to wydaje się takie oczywiste. Generalnie to właśnie robiłem cały czas, ale myślałem, że mają kopa bo roślina dostała sygnał, że szczyt jest przy ziemi.
 3. @Tester Podlałem wodą z Alg a mic. A tak przy okazji zapytam. Jak robię LST to zazwyczaj już po kilku godzinach szczyt podnosi się w stronę słońca. Czy w takiej sytuacji boczne gałązki dostają więcej kopa czy nie?
 4. Dzięki, obkleiłem już tą taśmą. Zerknąłem teraz po paru godzinach i liście nawet nie opadły. Jestem dobrej myśli. 🙂
 5. @GreenKush Ok, to zdejmuje sznurek. A może zostać w takiej pozycji jak jest teraz? Dość mocno nagięta na górze.
 6. @Tester A ten sznurek, którym obwiązałem w miejscu złamania jest dobrym pomysłem?
 7. Poprawiając/ kontynuując LST złamałem łodygę na samym dole. Obecnie obwiązałem sznurkami, żeby się trzymało, wieczorem spryskam i podleję wodą z alg a mic. Jakieś propozycje co robić? Przyszło mi też do głowy posmarować clonex w miejscu złamania i zasypać ziemią. Jak nie nie pomoże to myślę o użyciu wszystkich gałązek na klona.
 8. Na dalszą relację jeszcze nie pora, ale wrzucam świeżo zrobioną fotkę Gelato Auto z drugiej donicy (w ramach eksperymentu użyłem platikowej i mniejszej, żeby porównać jakie wyjdą zbiory). Fajnie ułożyła się woda na liściach.
 9. @EneDue Ja na szczęście mam nieco osłonięte orzez wysoki płot. Wciąż szarpie przy większym wietrze, ale tragicznie to nie wygląda. Żeby było stabilniejsze to zamiast używać śledzi przywiązałem sznurki do kamieni. Jeśli nie będzie zdatna do użytku w przyszłym roku to zastanowię się nad szklarnią.
 10. @Daw91 Na zime składasz całość i gdzieś chowasz czy zostawiasz? Tu gdzie mieszkam co prawda nie ma mocnych zim, ale zastanawiam się czy mrozy nie uszkodzą całej konstrukcji.
 11. @Szym Ta wysoka w tle to Sherbert Gorilla. Ma już prawie dwa miesiące.
 12. Mam więcej roślinek, ale te, które już są większe lub się powtarzają pominę. Zacznijmy od Super Lemon Haze. Krok po kroku tak jak jest to opisane w poradniku na tym forum zabrałem się za robienie klona. Ciach nożyczkami, do żelu i w podlaną już ziemię (BioBizz Light Mix). Zanim zdążyłem spryskać wodą z Alg-a-mic to już liście opadły. Nie przejąłem się tym bo nie raz robiłem klony innych roślin (kwiatów, kaktusów czy drzew). Postawiłem w domu i gdy się przyjmie to trafii do folii. Przewidziane treningi to LST i FIM. Druga roślinka do Critical Neville Auto. Posiana 22.06. Miałem trzy nasiona. Z dóch nic nie ruszyło. Pierwsze dwa tygodnie była w domu w mniejszej doniczce z materiału. Potem kupiłem folie i wraz z przeniesieniem do niej przesadziłem do materiałowej donicy 57L. Na start użyłem BioBizz Light Mix, a do większej donicy dałej już BioBizz All Mix. Wsypuje worek 50 L. Mam sporo miejsca na zrobienie dziurek pod sznurki do LST, które dzisiaj zacząłem na tej roślince. Ostatnia roślinka to Gelato Auto. Oba nasiona się przyjęły po około 4 dniach. Do ziemii wsadziłem je 08.07 także jeszcze maleństwo. Gdy odpowiednio podrośnie to zastosuję trening LST. Od samego początku w folii. Do 57 L donicy z materiału dodałem BioBizz All Mix, zrobiłem dziurę 10x10 cm i wsypałem w nią BioBizz Light Mix. Z tego co czytałem to lepszy dla młodej rośliny jest ten drugi. Przy wszystkich roślinach stosuję nawozy BioBizz. Pierwszy tydzień z Root Juice i Bio Heaven. W następne tygodniu odchodzi Root Juice i dochodzą Bio Grow, Bio Bloom, Top Max, Fish Mix (rybke kupiłem dopiero dzisiaj czego bardzo żałuję). Wszystko dostosowane do tabeli od Bio Bizz. W przypadku szybciej kwitnących automatów przyśpieszam trochę zwiększanie dawek. Nie widziałem jeszcze objawów przedawkowania więc jest spoko. Przygotowałem sobie nawet tabelę, na której jest każda roślina, dawkowanie oraz daty. Dzięki temu nie gubię się przy takiej różnorodności. W folii mam jeszcze 14 krzaków pomidora, miętę i lawendę. Rośliny mają wystarczająco miejsca i jest do nich dojście. Wymiary folii to 3x2x2m. Średnio podlewam co 2-3 dni, ale to zależy od pogody i tego jak mokra jest ziemia. Każdego wieczoru spryskuję rośliny wodą z dodatkiem BioBizz Alg-a-mic. Jeśli udaje mi się wstać wcześnie rano gdy nie wali jeszcze słońce to pryskam dodatkowo wodą. Ostatnio spryskałem też wszystkie ścianki folii wodą od wewnętrznej strony. Zamierzam robić to częściej. Mam nadzieję, że nie rozpisałem się za mocno. 😁 Niestety w pierwszym poście nie mogłem dodać ostatniego zdjęcia bo przekroczyłem maksymalny rozmiar. 😛
 13. @Daw91 Zamykasz na noc okienka? Jeśli tak to może zostawiaj otwarte. Ja u siebie rano i wieczoram zraszam wodą wszystkie rośliny. Ostatnio dodatkowo spryskałem całą folię od wewnątrz wieczorem. Nie mam takich upałów jak Ty więc tylko gdybam.
 14. Zapomniałem dodać coś co wydaje się oczywiste. Olej kokosowy musi być w stanie ciekłym. Można go stopić nagrzewając piekarnik jednocześnie pilnując aby nie był tam zbyt długo. Ja zawsze trzymam swój olej poza lodówką więc latem jest cały czas w stanie ciekłym.
×
×
 • Create New...