Jump to content

zwyklynick

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About zwyklynick

 • Rank
  Początkujący
 1. Dzień 13, 6 dni od wyjścia z ziemi. Trochę się niepokoję o jedną z białych wdów. Temp dochodziła do 26.7, zmniejszyłem lampę do 20%
 2. Wyszły już wszystkie. Podkręcę lampę do 40%, wtedy jest ok. 26 stopni i bałem się, że to za dużo, ale pójdę za radą dobrego człowieka. Dzięki!
 3. Dzięki! A czy nie pojawia się problem z pleśnią przy tak skromnej wymianie powietrza i dużej wilgotności?
 4. Jedna wdowa już wyszła Jak długo trzymać je w tych butelkach? Tak długo, jak się w nich mieszczą?
 5. Cześć, 19 listopada nasiona (feminizowanie, nie automaty) położone do kiełkowania, 21 korzonki już były widoczne. Wsadzone do biobizz light. . Teraz już siedzą w boksie. Lampa ustawiona na 20% 90cm nad ziemią. Zastanawiam się nad układem doniczek w 60x60. Korci mnie, żeby dać jedną prostokątną, co da więcej miejsca na korzenie, ale czy nie lepiej dać po prostu 3 x 11l?
 6. Cześć, mam box 60x60x160, żarówkę Sunmaster Dual Spectrum 250W, filtr, balast GIB 250W, cooltube primaklima L2010, wiatrak axial-flo-150 turbo 298 m3/h i jest za głośno i za gorąco. Chciałbym zmienić oświetlenie na LED i mieć wiatrak z regulacją obrotów. Domyślam się, że temperatura przy LEDach nie jest problemem i wiatrak jest potrzebny do wyciągania odfiltrowanego powietrza z boksa. Widziałem, że do boxa moich rozmiarów polecany jest Lumatek 200W lub Mars Hydro TS-1000. Różnica w cenie jest spora. Czy one obydwa są chłodzone pasywnie, tzn. bez żadnych wiatraczków? Co do wiatraka, widziałem że polecany jest Mars Hydro 4 inch Inline Duct Fan with Speed Controller. Czy można dostać cos sensownego w niższej cenie? A może dałoby się zmniejszyć obroty wiatraka, który już mam? Próbowałem to robić ściemniaczem, ale buczenie zagłuszało przyciszenie wiatraka... Czy lampy LED wymagają balastu jak HPS, czy jest zwykła wtyczka do gniazdka plug & play?
×
×
 • Create New...