Jump to content

Rezus

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Rezus

 • Rank
  Początkujący
 1. Mam takie pytanie, Zrobiłem flush, ponieważ roślina nadal kuleje l, chciałem wypłukać minerały oraz PH ziemi, początkowo PH wody która przepuszczałem to równe 6 PH, woda która wylatywała dołem doniczki to 7,2 później 6,8 I 6,6 i na tych 6,5 stanęło, przepuściłem już kolejne 10 l (doniczki 12l) a woda jaka wylatuje już nie schodzi poniżej 6,5 mimo że wlewam 6.0. Dlaczego? Już przelałem około 30l wody łącznie.
 2. Roślinkę chyba udało się wyprowadzić w dobrą stronę. Obniżyłem pH wody, podlałem samą wodą w większej ilości, dolistnie podałem fishmix i alg mic, dodałem worek CO2, zwiększyłem przepływ powietrza i zbił temp do 23 -24 stopni. Ucialem też wszystkie liście które miały plamy już były pożółkłe. Pytanie do Was, czy raz pożółkły liść ,nawet trochę - może wrócić do swojego prawidłowego zielonego koloru gdy roślina wydobrzeje czy takie liście naruszone pozostają tylko do ścięcia ?
 3. @Szym takie plamy są na 4 innych liściach jeszcze i zauważyłem że wyskoczyły w ostatnich 3 dniach dopiero. A kolory na liściach są takie wybielałe, może zdjecia tego do konca nie wykazują ale w środku są jaśniejsze i ciemniejsze na zewnątrz liscia takie "moro" troche 🙂
 4. No właśnie, czyli po tym przesuszeniu powinna się już podnieść. Teraz ma cały czas wilgotno, ale nie błoto - od kilku dni, wiec powinno być ok - a tu nagle jakieś plamy na lisciu - czy te plamy mogą jeszcze wychdozić od ostatniego przesuszenia. Co robić?
 5. @Szym raz troche przesuszyłem około 10 dni temu, po czym po kilku dniach wyskoczył brak azotu (raczej). Ile czasu potrzebuje zeby wrocic do siebie po przesuszeniu, od tego przesuszenia już 2-3 razy została podlana (+ oprysk liści w nocy)
 6. Witam, Pisałem już w dziale nawozów, że jedna z roślin słabnie i pokazuje żółte liście - wspolnie stwierdziliśmy że brakuje azotu, roślina dostała Biobizz Alg Mic oraz Fish mix dolistnie oraz do gleby. (Dodatkowo alga bloom oraz candy na kwitnienie). Żółte liście wyciąłem. Efekt jakby się zatrzymał na chwilę ale teraz widzę inne braki, na dole informacje: ziarno: CinderellaXjack dutch passion Dzień 37 karmiona na weg co drugie podlanie 2 zakretki biohumus. ziemia: batmix wilgotność ok 70% temp 22-27 (ok 25 stale) Ph ziemi ok 5,5 - 6,5 dziś zmierzone jeszcze na paskach - zdjęcie wstawiam na dole* woda do tej pory z marketu, teraz kranówkach przefiltrowana i odstana 24h. Po roślinie widać że żyje ale kuleje, jest troche wiotka i liście (bieleją) dodatkowo teraz widzę że ma też żółte plamy na samym srodku lisci od srodka. (3 liscie) oraz delikatnie koncowki sie krzywią i bieleją/żołkną. Obok niej stoi AK 47 tak samo traktowana której nic nie dolega. Zdjęcia: liścia z plamkami na ktorym widac rozjasnienia od srodka ku zewnatrz, w srodku plamy oraz jasna koncowki. Dodatkowo zamieszczam zdjęcie całej rośliny oraz liści które z niej wyciąłem (z dolnej i srodkowej partii - dużo z nich to pierwsze liscie) Co dalej, pomóżcie - napiszcie jakie dokładnie zdjęcia i info jeszcze potrzebujecie by pomóc. Obiecałem że wstawię całą relację i tak zrobię tylko najpierw muszę ogarnąć żeby rosła zdrowo zanim znajdę czas na przyjemności 🙂
 7. @Rezus @Farmerka bloombastic dajesz na ostatnie 4 tyg wraz z plagron bloom i sugar ?
 8. @Rezus Skoro na kwitnienie ogranicza się azot to dlaczego royal sugar jest nim tak nafaszerowany? @wiksa26 czyli 3 specyfiki 1.bloom 2.heaven 3.top max ?
 9. @Szym I wtedy oprócz tego nic mi wiecej nie potrzeba?
 10. Czyli to wystarczy. A Green Sens., to takie mocne stężenie że 100ml za 100zl prawie :)? A nie jest tak że nie powinno lac się mineralnych do ziemi organicznych? Pk 13/14 jest mineralny.
 11. Witam, Posiadam 2 prawie 4 tyg dziewczyny automatyczne - ak 47 od akseeds oraz cinderella jack od Dutch Passion. Ziemia to PLAGRON BATMIX - wyczytałem że do 3 - 6 tyg nic nie trzeba nawozić. Pytanie czy to fakt? Oraz co lać z tej firmy do tej ziemi? -coś na kwitnienie? -ukorzeniacz? -na grow faktycznie nic nie potrzeba? (póki co daje pół miarki biohumusu podczas grow na 1 l wody.) Jestem początkujący, bardzo proszę o pomoc.
×
×
 • Create New...